اقامت

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. سیاست های کشور ترکیه در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی بنا شده است. به صورتی که سرمایه گذاران علاوه بر اخذ اقامت این کشور می توانند به سود قابل توجهی نیز دست یابند.

طبق قانون ترکیه با داشتن شرایط زیر در ترکیه می توانید در دنیزلی ترکیه سرمایه گذاری کنید:

 • خرید ملک $۲۵۰,۰۰۰ دلار
 • ثبت شرکت $۵۰۰,۰۰۰ دلار
 • سپرده گذاری $۵۰۰,۰۰۰ دلار

با توجه به شرایط بالا اقامت ترکیه پس از ۳ تا ۶ ماه پس از سرمایه گذاری به شما اعطاء می شود.در صورت این اقامت شما مزایای زیر را خواهید داشت:

 • – سپرده بانکی $۵۰۰,۰۰۰ دلاری اقامت فول فمیلی یا اقامت کامل خانوادگی
 • – برنامه انعطاف پذیر و بدون نیاز به اقامت اخذ تابعیت در عرض ۳ تا ۶ ماه
 • – بهره مندی از حقوق شهروندی در ترکیه آزادی مسافرت به ۱۱۴ کشور جهان

این مطلب را نیز بخوانید: اقامت ترکیه با خرید ملک

ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه است. در این روش نیاز است که فرد متقاضی طی استخدام ۵ نفر نیروی ترک، بیمه و مالیات آن ها را به دولت بپردازد. از این طریق پس از ۵ سال شخص می تواند اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت کند.

شرکت در ترکیه می تواند چند منظوره باشد – (بازرگانی – خدماتی – نمایندگی – تولیدی – پیمانکاری ).  میتوانید برند خود را در کشور ترکیه ثبت کنید و محصولات یا بسته بندی محصولات را به عنوان یک برند ترک بفروشید. اجباری به انتقال پول به ترکیه وجود ندارد . حساب بانکی در بانکهای معتبر ترکیه در همان ابتدا افتتاح می گردد. با اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت ، به آسانی ویزای کشورهای اروپایی را دریافت خواهید کرد ( به عنوان صاحب یک کسب و کار در کشور ترکیه )

در صورتیکه چند شریک تجاری مختلف باشید ، همگی افراد می توانند اقامت کاری ترکیه را دریافت کنند . ترکیه در مقابل تحریم ها ، موضعی برای ایرانیان نگرفته است . مالیات در ترکیه ، فقط بر اساس درآمد است و در صورتیکه شرکت سود آوری نداشته باشد ،نیازی به پرداخت مالیات نیست (هزینه حسابدار بسیار جزئی است) نیازی به شریک ترک نمیباشد و مالکیت ۱۰۰%شرکت به نام شرکاء ایرانی می باشد. برای راه اندازی هر نوع کار ( مثل رستوران ) باید شرکت ثبت کرد.

ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

در نظر داشته باشید که برای ثبت شرکت داشتن اقامت بلند مدت ترکیه لازم نمی باشد یعنی شما می توانید در خارج از ترکیه زندگی کنید ولی در ترکیه شرکتی داشته باشید که دایر بوده و در حال فعالیت می باشد. شما بعد از طی تمام مراحل و رسمی شرکت شرکت می توانید نسبت به اخذ اجازه کار در ترکیه برای خودتان اقدامات لازم را انجام دهید و به دنبال آن برای خود بیمه رد کنید. رد کردن بیمه از این نظر حایز اهمیت می باشد که شما می توانید بعد از طی شدن ۵ سال نسبت اقدام نمای ثبت شرکت و اخذ اقامت

ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه چقدر زمان می برد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید برای این که اقدام به تاسیس شرکت در ترکیه نمایید به چقدر زمان احتیاج دارید؟ لازم به ذکر است که شما نیاز به صرف زمان زیادی ندارید در صورتی که با روال و مراحل کار آشنا باشید. حداکثر مدت زمان برای شرکت هایی با مسئولیت محدود در ترکیه ۳ روز کاری می باشد این درحالی است که گفتن زمان برای شرکت هایی با مسئولیت عام متفاوت می باشد و زمان و مراحل آن بستگی به تصویب وزارت صنعت و تجارت ترکیه دارد.

یعنی در واقع این زمان می تواند از ۵ الی ۳۰ روز متفاوت باشد. البته آن چیزی که می بایستی به آن دقت نظر داشته باشید این است که بدانید برای انجام این کار به کجا مراجعه کنید و چه مدارکی را می بایستی به همراه داشته باشید زیرا که در بسیاری از مواقع آن چیزی که سبب اتلاف وقت و هزینه می گردد آگاه نبودن از سیستم اداری و پروسه ی کاری تأسیس شرکت در کشور ترکیه است.

هزینه  ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

شما برای ثبت شرکت در ترکیه می توانید با کمتر از ده میلیون تومان صفر تا صد ثبت شرکت خود را انجام دهید. ثبت شرکت را می توانید با این هزینه خودتان انجام دهید. شما پس از ثبت شرکت نیز هزینه هایی نیز برای نگهداری شرکت خواهید داشت. این هزینه ها شامل اجاره دفتر، هزینه محاسبه چی و هزینه سالیانه دفاتر و حسابرسی می باشد.

اگر برای خود مجوز کار نیز گرفته اید ماهیانه ۱۰۰۰ لیر به این مخارج اضافه کنید.همچنین هزینه ماهیانه ۵۰۰ لیر برای محاسبه چی نیز باید پرداخت کنید. در شرایط خاصی می توانید از دفاتر هوم آفیس استفاده کنید که در این صورت هزینه اجاره دفتر نیز نخواهید داشت. عملکرد نادرست در ثبت شرکت و رویه اشتباه می تواند مشکلات و بدهی های زیادی برای شما ایجاد کند و باعث چند برابر شدن هزینه های تمام شده شود.

همچنین  عملکرد نادرست یک موسسه در این خصوص می تواند برای شما مشکلات مالیاتی و… ایجاد کند. همچنین پس از دریافت مبالغ اینگونه موسسات از شما مبالغ دیگری در حین کار برای انجام امور دیگری دریافت می کنند و شما ناچار به پرداخت آن ها هستید. به همین دلیل انتخاب شرکت عامل و شخص محاسبه چی که حتما باید مجوز این خدمات را داشته باشد مهمترین بخش ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

اولین قدم ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

در اولین قدم شما می بایستی مشخص نماید که شما قصد باز کردن چه نوع شرکتی را دارید چون شرکت ها در ترکیه به سه نوع: ثبت شرکت شخصی, ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت تعاونی در ترکیه

استخدام نیروی ترک

بر خلاف آنچه که عنوان می شود شما برای ثبت شرکت و انجام فعالیت، نیاز به استخدام نیروی ترک ندارید .حتی می توانید اجازه کار خود را بدون استخدام افراد ترک نیز دریافت کنید. این کاملا بستگی به تنظیم اساسنامه شما دارد که چگونه تنظیم شود. مثلا برای شرکتی که در چارت آن ۲ نفر نیرو کفایت می کند نیازی به نیروی ترک نیست. به عنوان مثال برای مدیر شرکت که نیاز به منشی فارسی زبان دارد، استخدام نیروی ترک توجیهی نخواهد داشت

مراحل ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

 • ترجمه رسمی به زبان ترکی تمام شرکای شرکت و به تایید رساندن ترجمه ها در اداره ثبت احوال
 • تنظیم اساس نامه کمپانی بر اساس نوع شرکتی که قصد ثبت آن را در ترکیه دارید.
 • استخدام حسابدار رسمی در ترکیه ( بر اساس قانون ترکیه استخدام حسابدار رسمی برای انجام دادن امور مالی و اداری شرکت از الزامات اساسی می باشد. شما بر اساس نوع شرکت می توانید از حسابداران کم تجربه یا با تجربه در ترکیه استفاده نمایید).
 • پر کردن فرم ها مخصوص تاسیس شرکت
 • گرفتن کد مالیاتی برای تمامی سهامداران شرکت مورد نظر از اداره مالیات در ترکیه
 • پر کردن فرم های اتاق بازرگانی
 • تنظیم فرم های مربوط به اعلام آدرس شرکت در اتاق بازرگانی
 • دریافت کردن کارت بازرگانی برای شرکت
 • به ثبت رساندن رسمی امضاء مدیر عامل شرکت در اداره ثبت اسناد
 • به تایید رساندن اساسنامه شرکت در اداره ثبت اسناد
 • افتتاح حساب به نام شرکت در یکی از بانک های ترکیه
 • واریز درصدی از سرمایه که معمولا یک چهارم می باشد به حساب شرکت که از قبل به عنوان حساب رسمی شرکت اعلام شده است.
 • چاپ مشخصات شرکت در روزنامه های رسمی ترکیه
 • تنظیم اجاره نامه شرکت
 • اعلام و چاپ در روزنامه رسمی در کشور ترکیه
 • چاپ روزنامه رسمی شرکت
 • تایید آدرس اعلامی شما توسط مامور اداره مالیات و دارایی
 • تایید دفاتر حسابداری شرکت
 • آماده کردن کد اقتصادی شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

 • حداقل دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی با زمینه روشن
 • اصل گذرنامه تمام شرکاء ( اعتبار گذرنامه ها نباید از ۶ ماه کمتر باشد)
 • تعیین مقدار سهام هر یک از شرکاء
 • مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت
 • مشخص نمودن آدرس، کد پستی و تلفن شرکت
 • انتخاب چند نام برای شرکت ( حداقل ۵ نام را مشخص کنید)
 • تعیین اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و مشخص نمودن شخص صاحب حق امضاء
 • اعطای وکالت برای انجام کارهای ثبت شرکت
 • حداقل سرمایه اعلامی نباید از ۱۰۰۰۰ ریال برای شروع به کار که حدود یک چهارم مبلغ آن برای یک ماه در حساب شرکت بلوکه خواهد بود

انواع ثبت شرکت در دنیزلی ترکیه

ثبت شرکت برای ایرانیان کاملا متفاوت از ایران می باشد. در ترکیه بیشتر ایرانیان شرکت هایی با مسئولیت محدود تاسیس می کنند. مثلا در ترکیه برخی از شرکت ها وجود دارد که به عنوان شرکت های بین المللی تابع قوانین جمهوری ترکیه نمی باشند در حالی در ایران هیچ شرکت خارجی نمی تواند شروع به کار کند مگر بر اساس قوانین ایران. شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد/ LS) این شرکت حداقل با دو نفر و حداکثر با ۵۰ نفر شریک در ترکیه قابل ثبت می باشد( البته بر اساس قوانین جدید ثبت کمپانی با مسئولیت محدود در ترکیه حتی با داشتن یک سهامدار نیز می تواند کار خود را آغاز نماید).

این سهامداران می توانند از اشخاص حقیقی و یا حقوقی تشکیل گردند. و به طور کامل از اتباع خارجی و یا شهروندان ترکیه باشند. البته لازم به ذکر است فردی را که سهامداران به عنوان مدیر شرکت انتخاب می نمایند می تواند هم از سهامداران باشد و یا فردی دیگر غیر از سهامداران. در واقع این بخش از کار با توجه به اساسنامه ی شرکت مشخص می گردد. حداقل سرمایه جهت این که بتوانید کمپانی خود را ثبت کنید ۱۰۰۰۰ هزار لیر ترکیه می باشد. و تمام کارهای رسمی مربوط به شرکت می بایستی در دفترخانه رسمی انجام گردد.

انواع شرکت های سهامی در دنیزلی ترکیه

شرکت سهامی خاص: تعداد افراد سهام دار در شرکت های سهامی خاص در ترکیه کمتر از ۲۵۰ نفر باید باشد.

شرکت سهامی عام: تعداد افراد سهام دار در شرکت های سهامی عام در ترکیه می بایستی بیش از ۲۵۰ نفر باشد.

شرکت مختلط در ترکیه

 شرکت مختلط در ترکیه از یک یا چند نفر شریک تشکیل می شود و هر کدام از شرکاء بر اساس میزان سهم خود نسبت به دیون شرکت مسئولیت دارند. اشخاص حقوقی نمی توانند به عنوان شریک و سهامدار در شرکت مختلط در ترکیه باشند.

موسسات مالی(صرافی)

اگر به دنبال تاسیس موسسه مالی هستید می توانید آن را در قالب یک شرکت سهامی تاسیس نمایید. البته لازم به ذکر است که اگر به دنبال تاسیس موسسات مالی در ترکیه باشید می بایستی قبل از هر کاری مجوزهای لازم را از سازمان های زیر ربط در ترکیه اخذ نمایید. که در صورت مراجعه درخواست کنندگان همکاری های لازم صورت خواهد گرفت.

امتیاز دهی درصدی

اعتبار مطلب - ۹۵%
محبوبیت محتوا - ۹۷%
متن از قبل مشخص شده - ۸۳%
متن مربوط به این نوشته - ۹۲%

۹۲%

متن دلخواه

توضیحاتی در رابطه با این بخش. یک متن دلخواه.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا