آموزشیتحصیل

کتاب های درسی مدارس ترکیه

دانلود کتاب های درسی مدارس ترکیه

در میان همه ی کتاب های درسی مدارس ترکیه ، درس آموزش زبان ترکی و آموزش زبان انگلیسی جزء لاینفک برنامه ی درسی و کتاب های درسی مدارس ترکیه قلمداد می شود.امروزه توجه به رویکردهای جدید آموزشی (همراهی تربیت با تعلیم، به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته ، توجه به آموزش غیر مستقیم ، یادگیری مشارکتی و فعال ،خلاقانه و …) مورد توجه سیستم آموزشی در مدارس ترکیه و کتاب های درسی مدارس ترکیه می باشد.

در ترکیه ، نهاد مدرسه پس از خانواده يکي از مهمترين نهادهايي است که مسئوليت جامعه پذيري دانش آموزان را به عهده دارد.  در اين فرآيند که از طريق آموزش رسمي در مدارس ترکیه صورت مي‌گيرد ، کتاب های درسی مدارس ترکیه به عنوان يکي از منابع آموزشي عمده و تاثيرگذار محسوب مي‌شوند.

کتاب های درسی مدارس ترکیه

از آنجا که متون درسي در مدارس ترکیه معمولاً مورد استفاده دانش آموزان در گروههاي سني مختلف، و معلمان و حتي والدين آنها هم قرار مي‌گيرد، مي‌توان از آنها به عنوان يک وسيله ارتباطي با دوام در امر جامعه پذيري نام برد.  حال با توجه به نقش تحول برانگيزي و اجتماعي شدن از طريق مدرسه، اين سوال اساسي مطرح است که چه موضوعاتی در کتاب های درسی مدارس ترکیه گنجانده شده است؟

موضوعات درسی مطرح شده در کتابهای درسی دوره ابتدایی  مدارس ترکیه

موضوعات مرتبط با آموزش زبان ترکی

موضوعات مرتبط با آموزش ریاضیات

موضوعات مرتبط با آموزش موسیقی

موضوعات مرتبط با مطالعات زندگی

دوره ابتدایی در ترکیه، در مراحل مختلف آموزش و پرورش، نقش اساسی وبنیادی در تربیت افراد دارد. این دوره در مدارس ترکیه، کودکانی را شامل می شود که درسنین شش تا یازده سالگی قرار دارند.

حافظه نیرومند، علاقه وافر به یادگیری، کنجکاوی جهت دار و هدفمند، الگو برداری و تقلید از دیگران و تمایل به ارتباط با دیگر کودکان و همسالان، از جمله ویژگی های کودکان در این دوران است. در دوران ابتدایی، میزان تاثیر پذیری ویادگیری کودکان بسیار بالا است و در برنامه آموزشی دوره دبستان در ترکیه، برایجاد همبستگی ملی تاکید فراوان شده و کتب درسی مدارس ترکیه به گونه ای تدوین و طراحی شده که مطالعه و آموزش آنها روح همبستگی ملی وجمعی را در بین دانش آموزان ایجاد و تقویت می کند.

کتاب های درسی مدارس ترکیه

به گونه ای که شاهد هستیم برای تحقق این هدف، در کتب درسی دوره ابتدایی مدارس ترکیه ، فصلی به مسائل ملی میهنی اختصاص یافته، که در آنها به صورت مستقیم بر ایجاد همبستگی ملی تاکید شده است.

با این همه، مطالب کتب درسی دوره ابتدایی در ترکیه و برنامه آموزشی دوره ابتدایی جهت تحقق همبستگی ملی به حساب می آید که اصلاح آنهامی تواند هر چه بهتر و بیشتر به تحقق اهداف آموزشی مورد نظر در ارائه دروس مرتبط با موضوع همبستگی ملی کمک کند. زبان ترکی ، ‌مهم­ترين عامل تفهيم و برقراري ارتباط با ديگران است.

امروزه نهادهاي اجتماعي در ترکیه براساس ضرورت هاي اجتماعي، فرهنگي،سياسي و اقتصادي و با ويژگي هايي، از قبيل هدفمندي، دارا بودن چارچوب و يكپارچگي و… منجر به همبستگي ملي مي شوند.

اين نهادها مي توانند به صورت زبان، آموزش، رسانه، دين ومذهب، سياست،اجتماع، اقتصاد ظهور يابند و هر كدام بر مبناي نيازهايي كه بر اساس تفكر و جايگاه خود تشخيص مي دهند، در نهايت همبستگي ملي راترويج و شكاف هاي اجتماعي و آنچه كه شكاف در مسير توسعه و وحدت ملي قرار دارد را تا حدودي ترميم نمايند.

لیست کتاب های دوره ابتدایی

  • کتاب درسی آموزش زبان ترکی در ترکیه Türkçe Ders Kitabı
  • کتاب درسی کار ترکی در ترکیه Türkçe Çalışma Kitabı
  • كتاب درسی ریاضیات در ترکیه Matematik Ders Kitabı
  • کتاب درسی مطالعات زندگی در ترکیه Hayat Bilgisi Ders Kitabı
  • کتاب درسی موسیقی دانلود در ترکیه Müzik Ders Kitabı
  • کتاب درسی آموزش زبان انگلیسی در ترکیه İngilizce Ders Kitabı
  • کتاب درسی آموزش علوم در ترکیه Fen Bilimleri Ders Kitabı
  • کتاب درسی مطالعات اجتماعی Sosyal Bilgiler Ders Kitabı

جهت خرید و دانلود کتاب های درسی ترکیه با ما تماس بگیرید:

آیدی تلگرام: farzad_njt@

شماره واتساپ: ۰۹۳۷۶۶۲۱۰۴۶

 

مهاجرت به ترکیه

این مطلب را نیز بخوانید: پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه

اینستاگرام IR دنیزلی

امتیاز دهی درصدی

اعتبار مطلب - ۹۸%
محبوبیت محتوا - ۸۳%
متن از قبل مشخص شده - ۹۱%
متن مربوط به این نوشته - ۸۸%

۹۰%

متن دلخواه

توضیحاتی در رابطه با این بخش. یک متن دلخواه.

امتیاز کاربر: ۱.۷۲ ( ۳ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا