اخبارگردشگری

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی این شهر می باشد که با داشتن وسعتی در حدود 30 هکتار توانسته است توجه هزاران گردشگر و توریست را به سوی خود جذب کند. بهترین زما بازید از پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه نیز در هر فصلی از سال خواهد بود.

آیا شما نیز به دنبال بازدید از پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه (çamlık park) هستید؟ آیا می دانید بهترین زمان بازدید از این پارک کی می باشد؟

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی این شهر می باشد که با داشتن وسعتی در حدود ۳۰ هکتار توانسته است توجه هزاران گردشگر و توریست را به سوی خود جذب کند. بهترین زمان بازید از پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه (çamlık park) تمام فصول از سال خواهد بود.

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه یکی از دیدنی ترین و زیباترین پارک های این شهر به شمار می آید که در فاصله ی حدود ۳ کیلومتری مرکز شهر دنیزلی قرار گرفته است و ارتفاع از سطح دریا نیز ۴۰۰ متر می باشد. کل مساحت پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه (çamlık park) در حدود ۳۰ هکتار بوده در داخلی یک جنگل واقع شده است. شهرداری این شهر سعی بر آن دارد تا وسعت این پارک را به ۶۰ هکتار افزایش داده و یکی از بزرگ ترین پارک های کشور ترکیه را داشته باشد.

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه
پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه

امکانات و خدمات:

در سال ۱۹۷۷ امکانات و خدمات بسیار زیادی را در پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه (çamlık park) تدارک دیدند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-فروشگاه

-کافی شاپ

-پارکینگ با ظرفیت ۳۰۰ خودرو

-کلوپ شبانه با ظرفیت ۱۵۰ نفر

-سه محوطه برای بازی کودکان

-۴ سرویس بهداشتی

-۱۶ چشمه آبگرم

-آلاچیق ها

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه
پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه

توجه داشته باشید که ظرفیت و گنجایش این پارک سالانه ۲۰۰ هزار نفر می باشد که در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد گردشگران ورودی به این پارک هستیم و همین امر سبب شده است تا در آینده بسیار نزدیک پارک را گسترش داده و بزرگ تر نمایند.

بهترین زمان بازدید

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه (çamlık park) وجود دارد بهترین زمان بازدید از این پارک می باشد. توجه داشته باشید که شرایط آب و هوایی بی شک از مهمترین عوامل دخیل در بازدید از پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه می باشد که بهترین فصل ها نیز برای بازدید فصل تابستان و پاییز خواهد بود. شما نیز می توانید با توجه به علاقه خود به بوم گردی جنگلی و محیط زیست، سفر و بازدید از پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه را در اولویت های خود قرار داده و در اولین فرصت به دست آمده از این پارک بازدید داشته باشید.

در این پارک چندین ایستگاه آتش نشانی و سازمان مدیریت زراعت این شهر را می توانید مشاهده کنید. اگر قصد پیک نیک در این پارک را دارید بایستی هزینه های ورودی را پرداخت کنید تا به راحتی در یکی از آلاچیق های موجود لحظات بی نظیری را برای خود به ارمغان بیاورید.

پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه
پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه

بازدید از پارک (çamlık park) با تور دنیزلی

گردشگران و مسافرانی که قصد بازدید از پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه را دارند می توانند در یکی از تورهای شهر دنیزلی شرکت کرده و در اولین فرصت به دست آمده از این پارک بازدید کنند. یکی از مهمترین نقاط قوت پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه این است که گردشگران در شب نیز می توانند از آن بازدید داشته باشند چرا که امنیت بسیار بالایی در پارک چاملیک در شهر دنیزلی ترکیه حاکم بوده از یک سیستم روشنایی بسیار قدرتمندی در این پارک استفاده شده است که گردشگران به راحتی شب را می توانند در این پارک سپری کنند.

اینستاگرام IR دنیزلی

تله کابین دنیزلی( Teleferik Denizli)

 

امتیاز دهی درصدی

اعتبار مطلب - ۹۸%
محبوبیت محتوا - ۸۸%
متن از قبل مشخص شده - ۹۲%
متن مربوط به این نوشته - ۹۰%

۹۲%

متن دلخواه

توضیحاتی در رابطه با این بخش. یک متن دلخواه.

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا