اقامت
موضوعات داغ

اقامت ترکیه با خرید ملک

بر اساس قوانین کشور ترکیه، هرتبعه خارجی می تواند با خرید ملک در این کشور، نسبت به اخذ اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت تا زمانی که ملک خریداری شده در تملک متقاضی باشد، تمدید می شود.

با توجه به موقعیت استراتژیک کشور ترکیه ( چه برای تجارت و چه برای تفریح و سیاحت ) بسیاری از سرمایه داران یا سرمایه گذاران تمایل دارند تعطیلات یا حتی قرارهای کاری یا تجاری شان را در کشور ترکیه به انجام برسانند، به همین دلیل اقامت ترکیه با خرید ملک جزء گزینه ها یا اهداف آنهاست. لذا سرمایه گذاران ایرانی و سرمایه گذاران در سایر کشورهای خاورمیانه تمایل به خریداری آپارتمان ها و ویلاهای مدرن در آنتالیا، استانبول ، دالیان، کالکان و فتحیه و … ترکیه را دارند. با این وجود با توجه به شرایط اقتصادی نه چندان دلچسب یا نا مساعدی که در سالهای اخیر با توجه به کاهش ارزش لیر برای ترکیه بوجود آمده است، باور افراد بر این است که خرید ملک در ترکیه سود چندانی نخواهد داشت.

اجاره ملک در ترکیه هم به منظور اقامت توریستی و هم برای اقامت طولانی مدت ممکن است.فقط باید دقت داشته باشید املاکی که اجاره میکنید حتماٌ مجوز برای اجاره داده شدن را داشته باشند.املاکی که برای اجاره کوتاه مدت اجاره میروند حتماٌ باید مجوز ویژه اجاره جهت توریست ها را داشته باشند و در مورد اجاره سالیانه نیز ، حتما نیاز به کسب اجاره نامه معتبر و محضری میباشد.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک با مبالغ کمتر از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا نیز ممکن است. بنابرین شما با خریداری ملکی به ارزش ۶۰ هزار دلار آمریکا نیز قادر خواهید بود تا اقامت ۳ ساله ترکیه از نوع توریستی که قابل تمدید تا ۱۰ سال نیز هست را بدست آورید. اما به یاد داشته باشید که در این نوع اقامت توریستی ۳ ساله شما اجازه کار نخواهید داشت. اشخاصی که بتوانند ملکی را به ارزش ۵۰۰۰۰۰ دلار در این کشور خریداری نمایند، برای اخذ اقامت و تابعیت نیازی به حفظ و نگهداری ملک خود در این کشور نخواهد داشت و به راحتی می توانند اقامت و تابعیت خود را نیز دریافت کنند. برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک علاوه بر خرید ملک، اشخاص متقاضی می ‌توانند با اجاره ملک در این کشور نیز اقامت ترکیه را به دست آورند. اما نکته مهم این است که با اجاره ملک در کشور ترکیه، شخص متقاضی تنها می تواند اقامت توریستی این کشور را دریافت کند و این بدین معناست که با اخذ اقامت توریستی، متقاضی امکان تحصیل و یا حتی کار در ترکیه را نخواهد داشت و در صورت تمایل به تحصیل و کار در ترکیه، باید مجوزهای لازم را دریافت نمایید. علاوه بر این، متقاضی کار و تحصیل در ترکیه با اقامت توریستی، می بایست اقامت خود در این کشور را نیز تغییر دهید تا به وی اجازه تحصیل داده شود.

جهت دریافت هرگونه مشاوره برای اجاره و یا خرید ملک در دنیزلی ترکیه با ما تماس بگیرید:

آیدی تلگرام: farzad_njt@ به شماره +۹۰۵۳۸۶۳۹۵۴۵۸

شماره واتساپ: +۹۸۹۳۷۶۶۲۱۰۴۶

بیشتر بخوانید: پاسپورت ترکیه و روش های گرفتن آن

در صورتی که بتوانید در این کشور استخدام شوید و بیمه بپردازید، یا اینکه شرکتی تاسیس کنید و ۵ نفر از شهروندان این کشور را استخدام کنید، اجازه کار در این کشور به شما اعطا می شود.

قیمت خانه در ترکیه به عوامل گوناگونی نظیر شهر و محله انتخاب شده، قرار داشتن یا نداشتن ملک در برج ها و پروژه های بزرگ و مجهز، سن بنا، امکانات ملک و… بستگی دارد. اما به طور معمول قیمت خانه در ترکیه از متری ۳ تا ۷ هزار لیر متغیر است و شما برای خرید یک خانه معمولی و کوچک (۵۰ متری) در ترکیه باید حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار لیر به بالا را در نظر بگیرید.

با خرید ملک در ترکیه می توانید برای خود، همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت ترکیه را دریافت کنید.

اگر شما دارای فرزند بالای ۱۸ سال هستید (که مشکل خدمت سربازی را ندارد)، می توانید او را در سند خانه شریک کنید تا برای او نیز به همراه خود اقامت ترکیه را دریافت کنید. البته به یاد داشته باشید که آفیسر سفارت ترکیه در این خصوص آزادی و اختیار عمل در تصمیم گیری دارد و می تواند این درخواست را رد کند.

خرید ملک  در ترکیه با مبلغ  ۲۵۰ هزار دلار منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود که این پروسه حدود ۲۰ تا ۸۵ روز به طول می انجامد. البته ذکر این نکته ضروری است که امکان فروش ملک تا سه سال وجود ندارد.

جهت دریافت هرگونه مشاوره برای اجاره و یا خرید ملک در دنیزلی ترکیه با ما تماس بگیرید:

آیدی تلگرام: farzad_njt@ به شماره +۹۰۵۳۸۶۳۹۵۴۵۸

شماره واتساپ: +۹۸۹۳۷۶۶۲۱۰۴۶

بیشتر بخوانید: قیمت اجاره خانه در دنیزلی و نکات مهم آن(۲۰۲۰)

اقامت ترکیه با خرید ملک

شرایط ویژه خرید ملک

زمانی که تصمیم به خرید ملک در ترکیه با وام بانکی را دارید باید سن شما بین ۲۵ تا ۷۰ سال باشد. همچنین اگر ملک مورد نظر شما قرار است دو مالک داشته باشد، در هنگام درخواست برای وام بانکی هر دو مالک باید به صورت جداگانه فرم های بانکی را تکمیل کنند. یکی از راههای جایگزین خرید در ترکیه با وام بانکی ، خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت  است‌.

زیرا شما هنگام خرید پروژه ها در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت می پردازید ، بقیه مبلغ را بر طبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط پرداخت خواهید کرد .مزایای این روش این است که نیاز نیست مثل سودهای بانکی، سود بیشتری پرداخت کنید.

هزینه های خرید ملک در ترکیه شامل :هزینه های وکالت ، ترجمه اسناد رسمی و ثبت شده ، هزینه نمایندگی املاک ، هزینه مالیات بر نقل و انتقال ملک ، بیمه ، هزینه ثبت نام در تاپو، هزینه بررسی های امنیتی و…

جهت دریافت هرگونه مشاوره برای اجاره و یا خرید ملک در دنیزلی ترکیه با ما تماس بگیرید:

آیدی تلگرام: farzad_njt@ به شماره +۹۰۵۳۸۶۳۹۵۴۵۸

شماره واتساپ: +۹۸۹۳۷۶۶۲۱۰۴۶

اینستاگرام IR دنیزلی

امتیاز دهی درصدی

اعتبار مطلب - ۹۸%
محبوبیت محتوا - ۹۳%
متن از قبل مشخص شده - ۸۶%
متن مربوط به این نوشته - ۹۳%

۹۳%

متن دلخواه

توضیحاتی در رابطه با این بخش. یک متن دلخواه.

امتیاز کاربر: ۲.۲۵ ( ۲ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا